Brez domene le še v sanjah
| Članek je bil prebran 2.410 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Domene so danes dejstvo in nujnost, brez katerih v digitalnem svetu, v katerem živimo, ne gre več. Domene poenostavljajo naše življenje ter so ključne za uspešnost spletne prisotnosti določenega podjetja ali posameznika. Brez registracije domene vas na spletu ni, kar pomeni, da zanemarjate ogromen odstotek vseh tistih potencialnih kupcev, ki se namesto v trgovino, po večino izdelkov, ki jih kupijo, odpravijo kar na splet. Če domene še niste registrirali, je tako torej zadnji čas, da se tega lotite sedaj.

Cena registracije in podaljšanja domene

Spletni naslovNa spletu je malo morje ponudnikov registracije domen – gre za t.i. registrarje. Pri odločitvi za določenega ponudnika se pozanimajte pri zadovoljnih / nezadovoljnih strankah, da boste tako lahko zares prepričani, da za svoj denar dobite največ. Cene registrirane domene za leto dni se gibljejo od okoli pet do dvajset evrov, nekatere domene in domenske končnice pa so lahko smešno poceni (tudi po manj kakor dolar na leto). Ko boste izbirali svojega registrarja, nikar ne pozabite preveriti tudi cene za podaljšanje domene, kar boste morali storiti čez leto dni od registracije. Včasih se zna zgoditi, da je domena izjemno poceni, samo podaljšanje pa nato niti ne. Pred dokončno odločitvijo za registrarja preverite tudi dodatno ponudbo, ki jo ponudnik morebiti nudi (na primer skrb za zasebnost podatkov ipd.).

Če se odločite za tujega ponudnika registracije domene, potem boste plačilo najverjetneje opravili s kreditno kartico ali preko PayPal računa. Domači ponudniki plačilo omogočajo preko elektronske banke, položnice ali celo Monete.

Domena je registrirana – kaj pa sedaj?

Ko ste domeno registrirali, sledi urejanje nastavitev DNS strežnikov, na katere domena vodi oziroma kaže. Po opravljenih nastavitvah, se v roku 48 ur vaša spletna stran že prikaže pod na novo registrirano domeno.

© 27. 04. 2024 - ustavimo-gripo. SEO.